Witam! Mam na imię Jola. Mieszkam w Wejherowie (Kaszuby). Kocham ludzi i tradycję może dlatego, że wakacje spędzałam przeważnie we wsi Loryniec (Wdzydze Kiszewskie). Przez wszystkie lata dojrzewania towarzyszyła mi domowa atmosfera, drewniane wnętrza, rodzinne spotkania i smakołyki. Wspominam to jako dobre czasy - dlatego też przedsięwzięcie które zaplanowałam ma oddawać tamte "klimaty". Chcę się nimi podzielić z innymi - czyli z Wami.
Zapraszam wszystkich czytelników wraz z rodziną i znajomymi do śledzenia bloga, a w dniu otwarcia "Dobrych Czasów" na filiżankę dobrej kawy oraz skosztowanie domowego ciasta :).

sobota, 5 grudnia 2020

CZAS OCZEKIWANIA

    

Świąteczny nastrój w domu tworzy kilka czynników. Jednym z nich są świąteczne dekoracje, które przypominają o wyjątkowości czasu przygotowań i domowej, przedświątecznej krzątaniny. 

 Aranżowanie salonu czy jadalni na Święta nie kończy się wraz z wystrojeniem choinki oraz ułożeniem w kilku miejscach figurek św. Mikołaja czy złotych gwiazd. Dodatki utrzymane w uroczystym klimacie umożliwiają całkowitą zmianę wystroju salonu – bożonarodzeniowa aranżacja może nawet okazać się tak stylowa, że… zostanie z Tobą na dłużej.

  Kochani już za parę dni Święta, zupełnie wyjątkowy czas pachnący rodzinnym domem i wspomnieniami dzieciństwa. Święta to cudowny aromat choinki, świec, imbiru, kardamonu, goździków i cynamonu

  
Czym dla Was pachną Święta? Dla mnie przede wszystkim mandarynkami i pomarańczami, ale też cynamonem i piernikami. Najpiękniej zawsze pachnie tuż przed samą Wigilią, kiedy jest najwięcej gotowania. Jednak świątecznymi zapachami możemy cieszyć się już wcześniej. 

Ozdoby świąteczne z pomarańczy czy orzechów  na dobre zadomowiły się także w polskich domach. Są pachnące, efektowne i dodają wystrojowi uroku – zwłaszcza jeśli chodzi o pomarańcze z goździkami. Możesz je zawiesić na choince, wykorzystać do stroika na stół albo dowolnej kompozycji świątecznej.

 Jest takie magiczne pudełko, a w nim świat zaczarowany,
świat bombek choinkowych, mojej babci, od jej mamy -
i nimi w Dobrych Czasach udekorujemy choinki -
to wszystko dla Was Mili Goście – naszej Rodzinki

… to taki wierszyk przewodni oczekiwania na Święta, które w tym roku będą inne. Jak wiecie lokale gastronomiczne pozamykane – więc firmowe spotkania wigilijne odwołane. Smutny to czas … ale nadzieja na lepsze jutro jest zawsze.

Grudzień to taki miesiąc kiedy wyciągam album, ścieram z niego kurz - otwieram, by sięgnąć do wspomnień głęboko. W starym albumie zdjęć jest wiele - mnóstwo uśmiechu i pięknych chwil.. 

 


 

 

 Więc cieszymy się tym co mamy  .... i uśmiechajmy się każdego dniaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz