Witam! Mam na imię Jola. Mieszkam w Wejherowie (Kaszuby). Kocham ludzi i tradycję może dlatego, że wakacje spędzałam przeważnie we wsi Loryniec (Wdzydze Kiszewskie). Przez wszystkie lata dojrzewania towarzyszyła mi domowa atmosfera, drewniane wnętrza, rodzinne spotkania i smakołyki. Wspominam to jako dobre czasy - dlatego też przedsięwzięcie które zaplanowałam ma oddawać tamte "klimaty". Chcę się nimi podzielić z innymi - czyli z Wami.
Zapraszam wszystkich czytelników wraz z rodziną i znajomymi do śledzenia bloga, a w dniu otwarcia "Dobrych Czasów" na filiżankę dobrej kawy oraz skosztowanie domowego ciasta :).

wtorek, 22 września 2020

Żegnaj lato na rok ....

      

    

Koniec astronomicznego lata występuje podczas równonocy jesiennej. Tej doby dzień i noc trwają tyle samo czasu.

 W 2020 roku ostatni dzień astronomicznego i kalendarzowego lata przypadają w tym samym czasie, czyli 22 września. moment w roku, w którym dzień i noc trwają dokładnie tyle samo – 12 godzin. To również chwila, od której każdy kolejny dzień będzie coraz krótszy, a noc dłuższa. Równonoc jesienna na półkuli północnej lub południowej, to nic innego jak sytuacja, po nastąpieniu której Słońce przez dokładnie 6 miesięcy będzie oświetlać krócej tę półkulę a dłużej półkulę drugą. Równonoc występuje w momencie, gdy Słońce przechodzi przez punkt Wagi.

To także znak, że już wkrótce czeka nas zmiana czasu na zimowy

 



Zbliżają się chłodniejsze miesiące,  - więc życzę wszystkim pięknej, spokojnej i słonecznej jesieni.

Życzę smacznych kubków herbaty, wygodnych ubrań, ciepłych serc i ramion, pożywnych posiłków w bezpiecznych domach,  zapraszam też do nas do lokalu Dobre Czasy  - poczęstujemy ciastem marchewkowym,  kawą z cynamonem ,nie zabraknie także grzańca i domowych nalewek -  będzie ciepło, miło i aromatycznie , 

 


Niech gra Wam dobra  muzyka,  czytajcie ciekawe  książki. Pamiętajcie że mimo nadchodzącego chłodu nie jesteście sami.  Wokół Was zawsze są dobrzy ludzie  - to przyjaciele i rodzina -  Jesień szybko minie i nadejdzie okres oczekiwania na najpiękniejsze Święta .

 


 Dzisiaj wejście do lokalu Dobre Czasy zdobią jeszcze letnie kwiaty ….  Jednak za parę dni witać Was będą chryzantemy złociste …..

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz