Witam! Mam na imię Jola. Mieszkam w Wejherowie (Kaszuby). Kocham ludzi i tradycję może dlatego, że wakacje spędzałam przeważnie we wsi Loryniec (Wdzydze Kiszewskie). Przez wszystkie lata dojrzewania towarzyszyła mi domowa atmosfera, drewniane wnętrza, rodzinne spotkania i smakołyki. Wspominam to jako dobre czasy - dlatego też przedsięwzięcie które zaplanowałam ma oddawać tamte "klimaty". Chcę się nimi podzielić z innymi - czyli z Wami.
Zapraszam wszystkich czytelników wraz z rodziną i znajomymi do śledzenia bloga, a w dniu otwarcia "Dobrych Czasów" na filiżankę dobrej kawy oraz skosztowanie domowego ciasta :).

środa, 2 września 2020

Wrześniowy zachód słońca

 

 

       

Kocham to miasto – miasto moje – Wejherowo . Tu się urodziłam, tu mieszkam i żyję . Pracuję najlepiej jak potrafię – a  Dobre Czasy to moje drugie dziecko. Stworzyłam je z miłości do ludzi. Mam tu rodzinę, znajomych i przyjaciół. To jest moje miejsce na ziemi – a wczorajszy zachód słońca nad naszym miastem to jedna z piękniejszych chwil tego lata. Jak to dobrze że  znajomi utrwalili ten maleńki cud na fotografii – z serca dziękuję .


 

Zachód Słońca jest pięknym momentem, w którym Słońce schodzi z horyzontu. Szczególnie pięknie jest latem, gdy rozstrzelane promienie rozchodzą się po całym niebie podświetlając chmury. Wszystkie istoty ogarnia przecudny  stan,  którego za wszelką cenę nie chcą opuszczać.

zachody słońca to nadzieja na dziś, na teraz, na jutro. Są obietnicą tego, co nadchodzi. Towarzyszą jej różne emocje, czy też przemyślenia. Większość z nas podziwia je jako zjawisko wizualne, ale mają one dużo większe znaczenie. 

 

Wraz z zachodami słońca kończą się wydarzenia danego dnia, radości i smutki. Nadchodzi czas odpoczynku, wyciszenia, dobrych myśli, ale też może i obaw. Każdy z nas indywidualnie je odbiera i traktuje. Niewątpliwie są one zwiastunem nowego dnia, początku, szansy i nadziei. Zachód słońca jest obietnicą tego, co nastąpi, a jednocześnie momentem, w którym możemy odrzucić wszelkie zmartwienia minionego dnia. Może one jutro powrócą, a może nowy dzień będzie piękniejszy niż Ci się w tej chwili wydaje……  pamiętajcie ….. marzenia nic nie kosztują ….. nic 


……

 

“Zachody słońca są dowodem na to, że cokolwiek się zdarzy,  to każdy kolejny dzień może być Twoim dniem  " ....Brak komentarzy:

Prześlij komentarz