Witam! Mam na imię Jola. Mieszkam w Wejherowie (Kaszuby). Kocham ludzi i tradycję może dlatego, że wakacje spędzałam przeważnie we wsi Loryniec (Wdzydze Kiszewskie). Przez wszystkie lata dojrzewania towarzyszyła mi domowa atmosfera, drewniane wnętrza, rodzinne spotkania i smakołyki. Wspominam to jako dobre czasy - dlatego też przedsięwzięcie które zaplanowałam ma oddawać tamte "klimaty". Chcę się nimi podzielić z innymi - czyli z Wami.
Zapraszam wszystkich czytelników wraz z rodziną i znajomymi do śledzenia bloga, a w dniu otwarcia "Dobrych Czasów" na filiżankę dobrej kawy oraz skosztowanie domowego ciasta :).

środa, 9 września 2020

Jesienne wrzosy

        

      

Wczesna jesień to z całą pewnością wyjątkowy czas. Zamyka nie tylko okres letni, ale także pewien etap energetyczny. Dlatego też niektórzy z nas odczuwają w tym czasie przypływ nowej siły, a dla innych jest to moment podsumowań i wniosków. Jest wiele powodów, dla których można ją kochać! 

Jesień  to jedna z najbardziej kolorowych pór roku. Złote, czerwone i brązowe liście spadające z drzew tworzą niepowtarzalny klimat, który uzupełniają kwitnące wrzosy, astry. Natura o tej porze roku jest bardzo malownicza. To doskonały czas dla osób lubiących fotografować, ale nie tylko. Przyroda dostarcza nam wiele materiałów do stworzenia wyjątkowych, jesiennych dekoracji.


 

Kwitnące wrzosy kocha każdy – nasi Goście także, Ostatnie przyjęcie które zorganizowaliśmy na życzenie zleceniodawcy było wrzosowe w każdym calu. Fioletowa barwa królowała w całym lokalu a stół ubrany we wrzosy zapraszał do stołu.  

Powiedzcie – kto nie kocha jesieni – to prawie niemożliwe. Ma ona tyle koloru by radować każde serce. 


 

Jesienna miłość jest stateczna,
u niej rozsądek ma prawo głosu.
Zdumiewa siłą, pyszni się złotem
i aromatem dojrzałych owoców.

Na twardym stoi fundamencie,
w takiej miłości zbędne słowa,
zawsze jest pewna swego jutra.
To miłość wielosezonowa.

Dojrzała miłość nie ma wzlotów,
ma bukiet niczym stare wino.
W takim uczuciu błogi spokój,
spleciony wspomnień pajęczyną.

Miłość jesienna jest poważna,
ma czułość wiosny i żar lata.
Jest taka cenna w ciepłych barwach,
brązach, purpurach i szkarłatach.

Miłość dojrzała dla koneserów,
srebro, platynę we włosach nosi......

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz