Witam! Mam na imię Jola. Mieszkam w Wejherowie (Kaszuby). Kocham ludzi i tradycję może dlatego, że wakacje spędzałam przeważnie we wsi Loryniec (Wdzydze Kiszewskie). Przez wszystkie lata dojrzewania towarzyszyła mi domowa atmosfera, drewniane wnętrza, rodzinne spotkania i smakołyki. Wspominam to jako dobre czasy - dlatego też przedsięwzięcie które zaplanowałam ma oddawać tamte "klimaty". Chcę się nimi podzielić z innymi - czyli z Wami.
Zapraszam wszystkich czytelników wraz z rodziną i znajomymi do śledzenia bloga, a w dniu otwarcia "Dobrych Czasów" na filiżankę dobrej kawy oraz skosztowanie domowego ciasta :).

sobota, 29 sierpnia 2020

Pomaganie jest piekne

 


Życzliwość i wsparcie okazywane osobom, które tego potrzebują, daje korzyści wszystkim. Potrzebujący dostają bezinteresowną i wymierną pomoc, zaś ci, którzy jej udzielają – lekcję życia i satysfakcję.

Pomagać może każdy. Bez względu na wiek, płeć, status materialny czy wykształcenie. Mogą to robić dzieci, emeryci, pracownicy i dyrektorzy wielkich firm. Jedyne, co jest potrzebne, to odrobina dobrej woli i chwila, którą możemy poświęcić dla dobra innych. Poprzez taką pomoc zyskujemy ciekawe znajomości, umiejętności i doświadczenia. Dla niektórych to nawet cel życiowy, pasja, czy zawód.


Pewnego zimowego dnia zorganizowaliśmy koncert charytatywny dla chorej dziewczynki Oliwki Kucharskiej zmagającą się z dziecięcym porażeniem mózgowym - magiczny wieczór, bezinteresowna pomoc muzyków i wielki dar uczestników - jeszcze raz dziękujemy Wszystkim darczyńcom za ogromne dobre serduszko .... JESTEŚCIE KOCHANI !!! 
Miłość sama w sobie jest nie do pojęcia, ale dzięki miłości możemy pojąć wszystko.

Życie daje każdemu tyle, ile sam ma odwagę sobie z niego wziąć

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz