Witam! Mam na imię Jola. Mieszkam w Wejherowie (Kaszuby). Kocham ludzi i tradycję może dlatego, że wakacje spędzałam przeważnie we wsi Loryniec (Wdzydze Kiszewskie). Przez wszystkie lata dojrzewania towarzyszyła mi domowa atmosfera, drewniane wnętrza, rodzinne spotkania i smakołyki. Wspominam to jako dobre czasy - dlatego też przedsięwzięcie które zaplanowałam ma oddawać tamte "klimaty". Chcę się nimi podzielić z innymi - czyli z Wami.
Zapraszam wszystkich czytelników wraz z rodziną i znajomymi do śledzenia bloga, a w dniu otwarcia "Dobrych Czasów" na filiżankę dobrej kawy oraz skosztowanie domowego ciasta :).

sobota, 29 sierpnia 2020

Muzyka jest piękna

 

Muzyka – dźwięki złożone w pewną harmonijną całość, przywołujące zazwyczaj cudowne wspomnienia i zachęcające odbiorcę do tańca lub śpiewu. To oczywiście moja definicja. Mam jednak świadomość, że każdy z was może mieć przecież swoją, bo muzyka dla każdego może znaczyć coś innego. 

My jako gospodarze Dobrych Czasów - kochamy każdą nutkę


 

Muzyka towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Bogactwo świata dźwięków towarzyszyło już ludziom pierwotnym i to w każdym momencie ich życia. Słuchali szumy wiatru, fal, szelestu liści czy śpiewu ptaków i jestem głęboko przekonana, że ten świat dźwięków musiał ich fascynować i inspirować. Potwierdza to fakt, że szybko nauczyli się wystukiwać rytm i odkryli, że nie jest im on obojętny. Zauważyli również, że zmieniając ów rytm albo jego natężenie, powstają dźwięki, które pozwalają im wyrażać własne emocje, przeżycia i stan ducha. I to musiało ich z czasem natchnąć do tworzenia pierwszych melodii, które kształtowali już w sposób w pełni świadomy.

... a uśmiech Gości to największa nagroda ... 

I choć muzyka dzieli się na wiele gatunków, to w każdym z nich jest niezastąpiona. Ciekawe, jak dużo udałoby mi się tu wymienić: pop, rock, metal, jazz, reggae, dubstep, hardstyle, rap, hip-hop, nightcore, R'n'B, blues, electro, techno, dancehall, punk, itd. Zapewne każdy z was potrafiłby do tej listy dorzucić jeszcze kolejne. Który z nich jest najlepszy? Nie wiem. Zresztą moim zdaniem nie ma to najmniejszego znaczenia, bo dla każdego może to być coś innego

 


 Muzyka jest piękna, nigdy na Ciebie nie na krzyczy nie obrazi się, zawsze będzie obok, zawsze wysłucha, ale pamiętaj że nigdy nie odpowie....

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz